Turistické stezky 

 Úvod
 Na hřebeny I.
 Na hřebeny II.
 Obřím dolem
 Sněžka
 Kozí hřbety
 Žalý
 Čertův důl
 Dřevařskou cestou
 přes Klínové boudy
 přes Ptačí kámen

 

 Bozkovské jeskyně

 

  Mapy
  Fotogalerie
  Zajímavé odkazy

 

 

 

 

 

 

Tabi©2005


                               

Informace o Krkonoších

Krkonoše jsou národním parkem od roku 1963. Velká část hor je pokryta lesy, které na hranici lesa přecházejí v kleč. Ve vyšších podmínkách jsou už jen louky. Nejvíce je zastoupen smrk, který byl uměle vysazován v místě původních smíšených lesů. Celkem nalezneme v této oblasti přes 1200 kvetoucích rostlin.

Podnebí je v Krkonoších horské. Je to dáno nadmořskou výškou, z čehož vyplývá pokles teploty o cca 1°C na 100 výškových metrů. Celá oblast je velmi bohatá na srážky. Významná je sněhová pokrývka, která se zde udržuje podle polohy okolo 150 dní v roce. Se sněhem se můžeme setkat od listopadu až do května. V zimě se vytváří místy nebezpečné laviny.

V roce 2005 jsme v Krkonoších strávili řadu dní a prošli jsme velkou část Krkonoš. Na tomto webu můžete najít řadu informací o turistických stezkách, které jsme prošli. Stezky zde popsané jsem osobně prošel a fotograficky zdokumentoval. Byly chvíle, kdy jsme stezky různě kombinovali a vraceli se na stejná místa. Hlavní důvod byla nepřízeň počasí. Celkem jsme po horách nachodili asi 210 Km.

Tabi                                             

k.t@centrum.cz      
http://www.tabi.cz